De vraag naar elektrische voertuigen zorgt voor nieuwe productie-uitdagingen. Dat stelt B&R’s nieuwe e-mobiliteitsexpert Ronny Guber. Hij is als nieuwe industriemanager voor elektromobiliteit het aanspreekpunt voor autofabrikanten en hun leveranciers.
Nu de overgang van verbrandings- naar e-motoren in een hogere versnelling komt, gaat de wereldwijde vraag naar EV-batterijsystemen in een steile curve. Guber is ervan overtuigd dat automatisering de sleutel zal zijn om de kosten per eenheid te verlagen en de nodige sprongen in productiviteit te maken.
Versnellen productie is nodig
Door samen te werken met autofabrikanten en hun toeleveringspartners om dit cruciale knelpunt in de EV-toeleveringsketen op te lossen, heeft Guber een gemeenschappelijk thema opgemerkt: “Traditionele benaderingen van batterijproductie worden afgeremd door stop-and-go-inefficiënties. Ze zijn kwetsbaar voor stilstand in het geval van zelfs maar kleine storingen.”
Als branchemanager kijkt hij ernaar uit om de visie van B&R te promoten voor een nieuwe generatie batterijfabrieken die continu op hoge snelheid kunnen produceren met een drastisch verminderde voetafdruk. “Het is een cruciaal moment in de auto-industrie en we zijn verheugd om batterijproducenten te helpen te versnellen en vooruit te komen.”
![](https://www.at-aandrijftechniek.nl/wp-content/uploads/2022/02/BMW_battery_production-1024x683.jpg)
Automatisering biedt nieuwe antwoorden
Volgens Guber passen de uitdagingen op het gebied van snelheid en efficiëntie bij de productie van batterijen precies bij de sterke punten van een geïntegreerd ecosysteem met robotica, machinevisie en andere componenten die nauw zijn gesynchroniseerd rond een mechatronisch tracksysteem.
In plaats van het traditionele lineaire model worden batterijcellen afzonderlijk door een netwerk van processtations verplaatst en worden historisch stationaire taken in beweging met hoge snelheden uitgevoerd. “Met deze aanpak zijn we in staat om veel productiestappen met 90% of meer te versnellen en een grotere output per vierkante meter voetafdruk te realiseren”, zegt Guber.
Over Ronny Guber
Ronny Guber werkt al meer dan 15 jaar bij B&R. In zijn meest recente functie stond hij aan het hoofd van het verkoopkantoor in Regensburg, Duitsland. Eerst als applicatie-ingenieur en later in de verkoop. Hij deed hier waardevolle ervaring op door te werken met klanten in de auto-industrie en batterijproductie.
Als branchemanager deelt hij de inzichten die hij vergaart met de verkoop- en R&D-teams van B&R om de ontwikkeling en optimalisatie van de oplossingen van B&R af te stemmen op de reële behoeften en opkomende trends.
Mogelijk vindt u dit artikel ook interessant: B&R introduceert veiligheidsrelais-module voor X90-besturingssysteem mobiele machines