Schunk heeft de modules van de tweede generatie PowerCube nog gerichter voor robuuster gebruik in de industrie ontwikkeld. Met de high-performance roterende modules PR 2, PDU 2 en PSM 2 heeft Schunk zijn mechatronica-programma uitgebreid met drie compacte en vermogensdichte aandrijvingen.
De complete controle en vermogenselektronica zijn ook in de nieuwe modules volledig geïntegreerd. Dit bespaart een externe controller en vereenvoudigt de bedrading en het foutenpercentage. De modules kunnen snel en eenvoudig worden aangesloten doordat ze uitgerust zijn met standaard plug-in technologie. De besturing verloopt optioneel via Profibus (tot 12 Mbit/s) of CAN-bus (tot 1 Mbit/s).
De modules beschikken over een USB-Device-poort voor de inbedrijfstelling en parameterring via pc met de Motion Tool Schunk. Ze kunnen handmatig worden geadresseerd over een eenvoudig instelbare draaicodeerschakelaar. Eerste module bewegingen kunnen handmatig worden gerealiseerd via dip-switches. De status kan worden gelezen met behulp van een LED-display.
Lineaire assen
Dankzij harmonisch aangedreven tandwielen bereiken de als draaimodule ontworpen PR 2 module en de voor aandrijvingen ontworpen lineaire assen PDU 2, afhankelijk van de grootte, draaimomenten tussen 16 Nm en 184 Nm. Voor een snelle werkwijze van kleinere massa’s kan het direct aangedreven PSM 2 worden gebruikt. De compacte module bereikt een draaimoment van 0,7 Nm tot 4.800 min-1.
Positie, snelheid en draaimoment kan afzonderlijk worden geregeld voor alle drie de modules. Een incrementele encoder zorgt voor exacte positionering en herhaalbaarheid. Door de geïntegreerde houdrem kunnen de benaderde posities betrouwbaar vastgesteld worden. Voor de evaluatie van de sensorsignalen zijn twee digitale ingangen aanwezig.