In 2013 nam Triton, een Duits-Scandinavische investeringsmaatschapij, Aventics over van Bosch Rexroth. Nu, na ruim 4 jaar, wordt Aventics verkocht aan de divisie Automation Solutions van Emerson. De overname wordt naar verwachting het derde kwartaal van 2018 afgerond. Vanzelfsprekend moet de overname nog worden goedgekeurd door de toezichthouders.
Aventics is wereldwijd actief als fabrikant van pneumatische componenten, systemen en speciale toepassingen. De fabrikant biedt producten en diensten voor Industrial Automation en de branches Food & Beverage, Life Sciences en Energy. Bovendien ontwikkelt de onderneming oplossingen voor Commercial Vehicles, Marine en Railway Technology.
Duurzame toekomst Aventics
Met de aangekondigde verkoop van Aventics aan Emerson heeft Triton een volgende stap gemaakt naar een verdergaande en duurzame toekomst voor Aventics. Emerson, een wereldwijde speler op het gebied van technologie en engineering, is actief voor klanten in de (proces)industrie en gebouwenautomatisering. Emerson Automation Solutions ondersteunt productiebedrijven bij hun productie, levert veiligheidsoplossingen voor personeel en omgeving, en levert producten om energie- en bedrijfskosten te optimaliseren.
Ontwikkeling op lange termijn
“Wij danken de directie, werknemers en alle andere stakeholders voor hun bijdrage aan de succesvolle ontwikkeling van Aventics in de tijd dat Triton eigenaar was. Triton is al meer dan vier jaar eigenaar van Aventics. We zien dit als een goed ogenblik om de ontwikkeling van Aventics voort te zetten bij een industriële eigenaar voor de lange termijn. Emerson is een ideale partner voor Aventics met een prima bedrijfscultuur. Deze samenwerking opent nieuwe zakelijke kansen voor beide bedrijven, ” aldus Peder Prahl, directeur bij Triton.
De overname wordt naar verwachting het derde kwartaal van 2018 afgerond. Vanzelfsprekend moet de overname nog worden goedgekeurd door de toezichthouders. Sinds januari 2016 zijn ook de locaties België en Luxemburg onderdeel van Aventics, zij worden bediend vanuit het Nederlandse kantoor in Boxtel.