Zuid-Korea groeit, net als haar vermogen tot technische innovatie. Het Internationaal Monetaire Fonds (IMF) voorspelt voor Korea voor dit jaar een economische groei van 4,2 %, waar de wereldwijde groei dit jaar op 3,7 % wordt geprognotiseerd. Tijdens de volgende editie van de Hannover Messe, die plaats vindt van 20-24 april 2009, is het land partnerland.
Duitsland is Korea’s belangrijkste handelspartner in de Europese Gemeenschap,met een gezamenlijke bilateriaal volume van 14,1 miljard Euro in 2006. In dat jaar startte de bondsminister voor onderwijs, Dr. Annette Schavan, de campagne ‘Duitsland en Korea: partners in onderzoek en ontwikkeling’, die wetenschappers uit beide landen naar elkaar zou moeten brengen. En dat lukt: In juli 2007 opende de Fraunhofer Gesellschaft een onderzoeksinstituut in Seoul. Intussen zijn er meer dan honderd partnerovereenkomsten tussen hogescholen van beide staten. Koreaanse studenten vormen de op één na grootste Aziatische groep op Duitse hogescholen.
Met de keuze van Korea als Partnerland wordt tegelijkertijd een vervolg gegeven aan de sterke aanwezigheid van de Duitse economie tijdens de Aziatisch-Pacifische Conferentie in oktober vorig jaar in Seoul. Door de onderhandelingen over een vrijhandelsverdrag bewegen de Europese Unie en Korea economisch naar een nieuw soort partnerschap.